Bělení zubů

 

Krásný zářivý úsměv je touhou každého z nás. Našim pacientům nabízíme možnost bělení zubů technikou domácího, ordinačního nebo vnitřního bělení.

 

Domácí bělení – pacientovi jsou zhotoveny otisky zubů, podle kterých jsou v laboratoři vyrobeny individuální nosiče z tenké ohebné folie. Do individuálního nosiče nanáší pacient malé množství bělícího gelu a vkládá si jej do úst, kde gel nechá působit celou noc během spánku. V případě citlivosti zubů se doba působení gelu snižuje. Tuto proceduru pacient opakuje po dobu 2-4 týdnů do dosažení požadovaného odstínu. Díky nízké koncentraci peroxidu vodíku v bělícím gelu je tato metoda k zubům velice šetrná.

 

Ordinační bělení je rychlá varianta bělení zubů, která spočívá v nanesení silně koncentrovaného peroxidu vodíku na zuby. Na dásně se aplikuje ochranná pryskyřice, aby nedošlo k jejich narušení. Celé bělení trvá přibližně 90 minut.

 

Vnitřní bělení lze použít jen u mrtvých zubů (endodonticky ošetřených). Metodou vnitřního bělení zubů lze dosáhnout velmi efektivního vybělení u většiny zubů a obnovení původního, nezbarveného odstínu.